Gisteren waren de gemeenteraadsverkiezingen. We weten al hoeveel stemmen elke partij heeft gekregen. Deze uitslag staat op onze website.
Vandaag worden de stemmen centraal geteld: in sporthal De Wissel tellen vrijwilligers alle stemmen per kandidaat. Zo wordt duidelijk op welke kandidaten mensen hebben gestemd. Daarna is niet alleen bekend op welke partijen is gestemd, maar ook op welke personen binnen die partijen.
Voorkeursstemmen
Soms krijgt een kandidaat die lager op de lijst staat veel stemmen. Dat noemen we voorkeursstemmen. Dit zijn stemmen op een andere kandidaat dan de lijsttrekker (nummer 1). Met genoeg voorkeursstemmen kan iemand toch in de gemeenteraad komen.
De eerste uitslagen staan op ridderkerk.nl/verkiezingen. Daar ziet u nu de uitslagen per partij. Later komen daar ook de stemmen per kandidaat bij.
Door: Gemeente Ridderkerk